صاف صادق اهوازی
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
آرشیو وبلاگ
نویسنده: حبیب اله بهرامی - شنبه ٢٦ فروردین ،۱۳٩۱

شعر جنوب غریب و مظلوم و مورد نیاز جامعه ما است

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام تاکید کرد: شعر جنوب غریب و مظلوم و مورد نیاز جامعه ما است.

 دکتر محسن رضایی که در آیین گرامی داشت زنده یاد استاد عبدالرضا قناد دزفولی شاعر و منتقد خوزستانی سخن می گفت افزود: جنوبی ها دارای خصوصیاتی هستند که بهتر می توانند با زبان شعر این خصوصیات را به دیگران منتقل کنند.

وی افزود: آفتاب نجابت، وفاداری به ایران عزیز، ایثار، فداکاری، همت و روح بلند تحمل پذیری بسیاری از مشکلات در شعر شاعران جنوبی ما  همیشه می درخشد. در حقیقت صبر و حوصله مردم ما، بی سابقه است و با روح بلند، به ویژه روح بلند خوزستانی آمیخته است.


به منظور قدرشناسی از سال ها فعالیت های ادبی زنده یاد قناد دزفولی شاعر و منتقد فرهیخته خوزستانی، آیین گرامی داشت و شب شعری با حضور دکتر محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام، حجت الاسلام والمسلمین بسی خاسته مدیرکل سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و اهالی شعر و ادب و رسانه های خوزستان در میان اعضای خانواده مرحوم قناد دزفولی برگزار شد.


دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در ابتدای این یادمان ضمن ابراز تسلیت به خانواده ، فرزندان و نوه های زنده یاد قناد گفت: از خدای متعال خواهانم این عزیز که به ادبیات و شعر غریب جنوب خدمت کردند، در جوار حضرت رسول اکرم(ص) و ائمه معصومین(ع) سکنا پیدا کند. همچنین سال نو را به هم استانی هایم تبریک می گویم. انشاا... امسال شهرهای ما سال پر برکتی داشته باشند.

دکتر محسن رضایی در ادامه به ذکر تعریفی از شعر پرداخت و خاطر نشان کرد: من هم قبول دارم که شعر در واقع معراج آدمی از این دنیا به معنویت است که هر چقدر پنجره های آن به روی انسان باز می شود، می تواند راه انسان را از این دنیا به آن پنجره ها باز کند.


سردار جبهه های هشت سال دفاع مقدس افزود: امشب شعرهای مرحوم قناد را خواندید و من رسیدن به پنجره های معنوی را دیدم و احساس کردم.

دکتر رضایی با بیان اینکه شعر جنوب غریب و مظلوم و مورد نیاز جامعه ما است ابراز کرد: جنوبی ها دارای خصوصیاتی هستند که بهتر می توانند با زبان شعر این خصوصیات را به دیگران منتقل کنند. از نجابت، وفاداری به ایران عزیز تا ایثار، فداکاری، همت، روح بلند تحمل پذیری و بسیاری مشکلات که در شعر برادران مان است و این صبر و حوصله مردم ما، بی سابقه است و با روح بلند، به ویژه روح بلند خوزستانی آمیخته است.


این استاد دانشگاه در ادامه با تاکید بر این نکته که مردم ما با همین روح بلند مشکلات را تحمل کردند، با ابراز امیدواری از این که شعر و شاعران جنوب از غربت خارج شوند یادآور شد: همان طور که حاج آقا بسی خاسته هم در این محفل اشاره داشتند ما در این نشست ها روح بسیار تازه ای پیدا می کنیم و در واقع حضور در این محفل ها را بهتر از نشست های رسمی می دانیم.

دکتر محسن رضایی در پایان با بیان این نکته که انشاا... زندگی را تنها در مسایل مادی نبینیم. از خداوند منان توفیق درجات را برای این شاعر فقید خواستار شد و از حجت الاسلام والمسلمین بسی خاسته به خاطر برگزاری این نشست های صمیمانه تشکر کرد.


در این محفل که در فضایی روحانی و ادبی برگزار شد، حجت الاسلام بسی خاسته گفت: زندگی دفتری از خاطرات است . یک نفر در دل شب، یک نفر در دل خاک، چشم تا باز کنیم  عمر ما می گذرد... و سپس شعری از اشعار زنده یاد قناد دزفولی با این مطلع خواند:

دوباره چل چله ها باز هم فراوانند

نوید صبح ظفرمند نو بهارانند

عجیب ول وله ای ست در شب جنگل

در پشت گردنه انبوهی از سواران است

بسی خاسته در توصیف ویژگی شعر قناد و اهمیت شخصیت هنری وی در استان خوزستان گفت: باید احسن گفت به این واژگان و اشعاری که از ضمیر پاکش نشأت گرفت والحق که این شاعر و ادیب برای اشاعه فرهنگ این جامعه تلاش کرد. یاد استاد شادروان عبدالرضا قناد دزفولی گرامی باد.


بسی خاسته در ادامه افزود: قدرشناسی می کنم از دوستان عزیز ادیب و شاعر که از سراسر استان در این محفل حضور دارند و نیز حضور برادر عزیزمان جناب دکتر حاج محسن رضایی یادگار امام و هشت سال دفاع مقدس، فرزند خوزستان، فرزند پر افتخار این خطه در دوران حماسه های انقلاب اسلامی و جنگ تحمیلی ، جنگ نرم و مبارزه با استکبار جهانی را- که امروز به خانه ی خودش تشریف آورده است- گرامی می داریم.

 این روحانی هنرمند ابراز کرد: حاج محسن بارها اظهار داشته اند: مشتاق و علاقه مند به حضور در بین هنرمندان عزیز استانم هستم که دمی بنشینم و روح و روانم را صفا دهم و من هم به نوبه خود صمیمانه از شما ادیبان و خانواده بزرگوارش تشکر می کنم.

وی ادامه داد: این نشست یک همایش رسمی نیست بلکه یک دیدار از خانواده مرحوم است و امشب در این محفل بعضی از عزیزان، دوستان و چهره های فاخرادبی- رسانه ای حضور دارند که در چهارسالی که اینجانب تصدی اداره فرهنگ و ارشاد استان را داشتم، دست بوس همه آنها بودم.


در ادامه عیسی سجادی پیشکسوت شعر و افتخار ادبی و پژوهشی خوزستان- که دارای چندین دیوان شعر و اثر پژوهشی در حوزه فرهنگ شوشتر است- درباره جایگاه شخصیت قناد دزفولی در ادب استان پرداخت و گفت: ضمن تشکر و خیرمقدم گویی به حضور حاج محسن رضایی که الحق دین خود را برای دفاع از باورها و ارزش های ملت اش ادا کرده است و نماینده پرافتخار استان مان در میان بزرگان و رجال سیاسی کشور است، این جانب سال ها استاد قناد دزفولی را می شناختم و باید بگویم: درگذشت ایشان ضایعه ای بود برای فرهنگ و ادب خوزستان.

همچنین عیسی سجادی شاعر خوزستانی شعری قرایت کرد که از حروف اول هر بیت آن نام و فامیل زنده یاد قناد به گوش می رسید.

وی گفت: وقتی کنگره امام رضا(ع) برگزار شد از هفت هزار قصیده که از اطراف دنیا ارسال شده 120 نفر پذیرفته شدند که از خوزستان هم قصیده اینجانب برگزیده شده که البته 30 نفر هم برای اجرا برگزیده شدند. پیشنهاد ما بر این بود که با توجه به این که امام رضا از خوزستان ورود داشتند و مدتی را در استان حضور داشتند بدین مناسبت کنگره بزرگداشت امام رضا در خوزستان برگزار شود که با پیگیری های حجت الاسلام بسی خاسته این مهم انجام  پذیرفت.

در ادامه برنامه خانم امیری مدیر انجمن حافظ پژوهان خوزستان- که به همراه همسرش حاجی زاده از جانبازان هشت سال دفاع مقدس در جلسه حضور داشت- به معرفی انجمن حافظ پژوهان خوزستان پرداخت وگفت: از تشکیل انجمن حافظ پژوهان حدود هشت سال می گذرد و امروز به یک محفل بزرگ تبدیل شده است.

وی افزود: تا کنون 8  همایش بزرگداشت حافظ توسط این انجمن فرهنگی برگزار شده است و جلسه های هفتگی این موسسه پژوهشی با حضور استادان حافظ شناس به منظور تفسیر مفاهیم و مضامین عرفانی و قرآنی شعر حافظ مرتب برگزار می شود. کوشش کردیم این نشست ها زمینه را برای جذب جوانان و انس آن ها را با فرهنگ و ادب ملت خود مهیا کند. وی ادامه داد: به امید خدا کتابخانه تخصصی حافظ نیز گشایش یافته و فعالیت اش را آغاز کرده است.

مدیر انجمن حافظ پژوهان در ادامه سخنان اش خطاب به فرمانده هشت سال دفاع مقدس گفت: ضمن تشکر از این که وقت گذاشتید و در بین هنرمندان استان خودتان حضور به هم رساندید، همان طور که شما هشت سال در دفاع مقدس، بسیجی وار فعالیت کردید و حضور داشتید، همسر بنده هم مانند یک بسیجی در کنار بنده بوده اند و اگر تا حالا موفقیتی بوده بخاطر همسرم بوده است.

خانم امیری در پایان یک شعر از حافظ با این مطلع: "بی حسن و خلق وفا کس به یار ما نرسد" خواند

در ادامه این نشست صمیمانه محسن پاک نژاد از پاسداران اوایل انقلاب اسلامی و از کارمندان ملی حفاری که از شاعران و ادیبان استان نیز هستند به بهانه حضور دکتر محسن رضایی و به مناسبت هفته دفاع مقدس شعر خود را با این مطلع تقدیم کرد:

باز هم ایام خوش جنگ شد/ عرصه به خوبان خدا تنگ شد.

یاد شب حمله و اشک و دعا/ یاد تن و سر و بی دست و پا

یاد شهیدان سر از تن جدا....

جبهه موعود کجا، ما کجا/ عالم لاهوت کجا، ما کجا...

در ادامه، امید حلالی مدیر مسوول و سردبیر روزنامه فرهنگ جنوب و از شاعران معاصر ضمن گرامی داشت یاد و خاطره استاد قناد دزفولی در ذکر ویژگی های علمی و شخصیتی این ادیب گفت: انصافاً ایشان دایرة المعارفی از علوم مختلف فلسفه، عرفان، جامعه شناسی و اسطوره بوده و برجسته تر از همه سجایای اخلاقی وی بود که بعد از درگذشت این شادروان من هنوز او را احساس می کنم و حس می کنم که با ماست . این مساله در فراق پدرم هم به همین صورت بود و برای همین هم نتواستم در فراق اش بنویسم.

 او ادامه داد: شعری که در این محفل می خواهم بخوانم در یکی از جلسات و در حضور استاد قناد نیز خوانده شد که در آن روایات مختلفی آمده است و بدین صورت امید حلالی شعر "تعویضی برای دیوار کافی شاپ بمبئی" را خواند: "من شاعر آپارتمان ها هستم/ به تذکره نویسان بگویید از انقراض چند واژه..."

همچنین دکتر کناری ضمن خوشامد گویی به دکتر رضایی و همراهان وی شعری از استاد قناد را با این مطلع خواند.

قطار رفت، ولی خنده هات باقی بود...

آنگاه نوه استاد قناد شعری از پدر بزرگ خود را به مناسبت ایام فاطمیه خواند.

دلم به عاطفه سرمشق دوستی را داشت

ولی معلم من نقره داغ آهن بود

عبدالرحمان نیک سرشت دیگر شاعر این محفل بود که در ابتدا به ذکر خاطره ای از همراهی با استاد قناد در انجمن خروش کارون پرداخت و سپس دو شعر به یاد استاد قناد و نیز به یاد احمد رضایی خواند:

همچنین همسر زنده یاد قناد دزفولی یکی از کتاب های شعر ایشان را به دکتر محسن رضایی تقدیم کرد.

گزارش: پدرام طاهری

عکس : امین مرادی

نویسنده: حبیب اله بهرامی - جمعه ۱۱ فروردین ،۱۳٩۱

خوزستان و هنرمندان این سرزمین مظلوم اند


دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در روز جهانی تاتر تصریح کرد: خوزستان و هنرمندان این سرزمین مظلوم اند.

دکتر محسن رضایی- که در جمع عده ای از هنرمندان تاتر و سینما و در دیدار با خانواده ی زنده یاد منصور واحدی هنرمند متعهد و سخت کوش 8 سال دفاع مقدس و سال های پس از جنگ سخن می گفت- ضمن تبریک سال نو گفت: برای من مایه ی افتخار است که در جمع شما هنرمندان خوزستانی حاضر شده ام. امیدوارم روزی برسد که مردم و هنرمندان از این مظلومیت بیرون بیایند و از امکانان کافی برای بروز استعداد ها و خدماتی که می توانند به کشور بکنند، برخوردار شوند.


وی ضمن عرض تسلیت به خانواده ی مرحوم واحدی و با اشاره به دوران دفاع مقدس گفت: در طول جنگ تحمیلی و دفاع مقدس بارهای زیادی شرمنده شدم. به ویژه وقتی فداکاری های فرماندهان عزیزی هم چون مهدی باکری و حسن باقری را دیدم. امشب نیز یک بار دیگر شرمنده ی هنرمند عزیزی شدم که مخلصانه خود و خانواده اش را فدای دفاع از اسلام مظلوم و ایران مظلوم کرده است. از خداوند متعال می خواهیم که ایشان را با همان شهدایی که پیشانی بندهای ساخت او را بر پیشانی می بستند، محشور کند و در محضر رسول گرامی اکرم(ص) و ائمه اطهار(ع) حضور پیدا کنند.


وی افزود: آقای واحدی پیشانی بندهایی می ساخت که جوان های ما روی پیشانی های خود ببندند و به سمت جبهه ها بروند. اما قبل از آقای واحدی مادرانی بودند که این پیشانی ها را می بوسیدند و عزیزان شان را روانه ی جبهه ها می کردند. در حقیقت صداقت آن مادران با صداقت زنده یاد واحدی در این پیشانی بندها دست به دست هم می داد.


دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام خاطر نشان کرد: اگر آقای واحدی انسان مخلصی بود بدون ارتباط با آن بوسه هایی که مادران بر پیشانی بچه های شان می زدند نبود و این ترکیب، هنرمندانه ترین ترکیبی بوده که خداوند متعال در خلقت درست کرده است.


دکتر رضایی تصریح کرد: تاتر واقعی، بوسه ی مادر بر پیشانی جوان بسیجی و رزمنده اش است و آقای واحدی در صدها کیلومتر دورتر از مادران شهیدان پیشانی بندها را از روی اخلاص و صداقت تهیه می کرد که جای همان بوسه را با نشان یا زهرا(س) یا ابوالفضل(ع) و یا مهدی(عج) پر می کند.


وی ضمن ابراز خوش حالی از حضور در جمع هنرمندان و منزل مرحوم واحدی گفت: نه ما برنامه ریزی کردیم و نه شما. معلوم است که دستی من و شما را یه این جا آورده است. همان کسانی که شهیدان را به جیهه ها فرستادند. همان کسانی که در دل زنده یاد واحدی می انداختند که شما پیشانی بند درست کن و همان دستی که این کشور را نجات داد؛ امشب من و شما را توی این خانه و کنار هم نشانده است که بر این راه استوار باشیم و این مسیری را که انتخاب کرده ایم ادامه دهیم . اگر چه این مسیر عادی نیست و فرا عادی است.


پیش از سخنان دکتر رضایی، مدیرکل سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان ضمن قرایت قطعه شعری از داراب افسر بختیاری و با اشاره به تلاش های خالصانه ی زنده یاد منصور واحدی هنرمند ایثارگر دوران دفاع مقدس گفت: روح مرحوم منصور واحدی امشب خرسند است. هنرمندی که با کم ترین امکانات گروه نمایش را به جبهه ها می برد و برای رزمندگان اسلام تاتر اجرا می کرد و فیلم نشان می داد. هنرمندی که حضور در جبهه ها و کار برای رزمندگان و دفاع از ارزش های انقلاب و اسلام برایش مهم تر از هر چیزی بود.  


حجت الاسلام والمسلمین بسی خاسته همچنین یاد دیگر هنرمندان خوزستانی از جمله مرتضی آرا، بهمن عیوق، جوکار و نعمت اله لاریان را گرامی داشت.


این گزارش حاکی است: در این نشست، عده ای از هنرمندان با بیان خاطره هایی از تلاش های ایثارگرانه ی زنده یاد واحدی در مناطق عملیاتی و نیز پشت جبهه و نیز با قرایت شعر یاد و خاطره ی این هنرمند فقید را گرامی داشتند.


همسر زنده یاد واحدی نیز در سخنانی از حضور دلگرم کننده ی دکتر رضایی و هنرمندان تاتر و سینما تشکر و قدردانی کرد.


در پایان این نشست دو لوح یادبود از سوی دکتر محسن رضایی و نیز جمعی از هنرمندان خوزستانی به همسر مرحوم واحدی اهدا شد.


شایان گفتن است: زنده یاد منصور واحدی محقق و خالق اثر معنوی پیشانی بند رزمندگان در شهریور ماه سال گذشته به دیار باقی شتافت و در قطعه هنرمندان اهواز به خاک سپرده شد.


روحش شاد.

نویسنده: حبیب اله بهرامی - سه‌شنبه ۸ فروردین ،۱۳٩۱

"شهنی" ها در مسجدسلیمان خوش درخشیدند


چهارم فروردین ماه امسال هم مانند سال 90 شاهد برگزاری همایش نوروزی ایل بختیاری به میزبانی طایفه ی هنرمند، ادیب و سیاستمدار "شهنی" بودیم.

این چهارمین همایشی بود که در نخستین روزهای فصل بهار به همت طایفه ی شهنی و تلاش ابراهیم شهنی شاعر معاصر مسجدسلیمانی و همکاران تلاشگرش در منطقه تل بزان شهرستان مسجدسلیمان برگزار می شد.

در ابتدای این همایش، بعد از تلاوت آیاتی چند از کلام ا... مجید و نوای طنین انداز سرود جمهوری اسلامی ایران، جهانشاه ارزانی بیرگانی دبیر جشنواره، ضمن خیر مقدم به حاضران و تبریک سال نو از خداوند متعال سالی پر برکت را برای همه همتباران بختیاری خواستار شد. سپس صدای دکتر محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام به صورت مستقیم از بلندگوها پخش شد. صدای گرمی که به ایل بختیاری و طایفه ی شهنی پیام مسرت بخش و دلگرم کننده داد و از آنان تجلیل کرد که با تشویق خیل مشتاقان حاضراز سردار بزرگ 8 سال دفاع مقدس همراه بود.

اجرای موسیقی اصیل بختیاری و نیز پاپ گرفته تا شاهنامه خوانی و شعر خوانی و دستمال بازی و مسابقه اسب دوانی را از نزدیک دیدیم و لذت بردیم. البته نه تنها جمع بچه های روزنامه نگار ساکن در اهواز که تمامی علاقه مندانی که از شهرها و استان های مختلف کشورمان به خوزستان آمده بودند و از برگزاری این همایش با خبر شده بودند، به تل بزان آمدند و از برنامه های متنوع این همایش دیدن کردند.

همسفران ما به شهرستان مسجدسلیمان عبارت بودند از:مهدی مکارمی، علیرضا عبداله ن‍ژاد، عبدالرحمن نیک سرشت و فرهاد احمدی و ...

در این همایش، چهره های نام آشنایی حضور داشتند که می توان به جهانشاه ارزانی بیرگانی رییس سابق شورای اسلامی شهرستان ، دکتر داودی رییس دانشگاه آزاد مسجدسلیمان، ارسلان شهنی مدیر عامل سازمان زیباسازی شهرداری اهواز، علی مراد حافظی، استاد علی حافظی نوازندن نی و گروه موسیقی اش که به زیبایی به اجرای چند سرود از کارهای زنده یاد مسعود علاالدین پرداختند و دیگر عزیزانی که نام شان را به خاطر ندارم، اشاره کرد.

امسال باران زیادی نبارید و در نتیجه کوه های تل بزان سبز نشده بود و منطقه ی باز و وسیعی- که برای همایش در نظر گرفته شده بود- اثری از سبزه بر سینه اش نبود.

اگر چه محل برگزاری همایش خاکی بود و هر از چندگاهی خاک بر سر و روی مشتاقان همایش می نشست، اما برنامه های متنوع همایش به ویژه مسابقه اسب سواری- که با یورتمه و چهار نعل اسب ها گرد و خاک ها را به هوا می پراکند- حواس کسی را پرت نمی کرد جز نگارنده که نسبت به گرد و خاک حساس هست و این عطسه است که حواس اش پرت می کرد!

یکی از خوانندگان موسیقی بختیاری و نیز آواز دشتی که صدای بسیار زیبایی دارد و جا داشت از او نیز در این همایش استفاده می شد؛ "منصور حسن پور" بود. گفته می شود: او در این همایش حضور داشت اما تعدد و فشردگی برنامه ها اجازه ی اجرای برنامه به او نداد. این در حالی بود که یکی از خوانندگان دو بار به روی سن رفت و برنامه اجرا کرد از جمله اجرای موسیقی پاپ که سنخیتی با موسیقی بختیاری نداشت و ندارد.

یکی از اهداف چنین همایش هایی حفظ، اعتلا و ترویج فرهنگ بختیاری و هنر هنرمندان این قوم اصیل پارسی است نه ترویج موسیقی پاپ و غیره! لازم بود مسوولان برگزار کننده بیش تر به این امر مهم توجه می کردند.

قرار بود در این همایش پروفسور شهنی کرمزاده حضورداشته باشد؛ اما به علت شرکت در آیین سوگواری یکی از نزدیکان همسرش، توفیق دیدار وی برای علاقه مندانش میسر نشد.

حرکات موزون دستمال بازی مردان و زنان بختیاری در جای جای همایش که با نوای سرنا و طبل(توشمال) همراه بود، جلوه و زیبایی خاصی به جشن بزرگ بختیاری ها بخشیده بود.

یکی از خصوصیات ارزشمند این همایش، مردمی بودن آن بود که همه با هم همکاری می کردند؛ اما یکی از شاهنامه خوان ها برای شرکت در این همایش تقاضای 500 هزار تومان وجه نقد کرده بود که برگزار کنندگان نتوانستند تقاضای او را برآورده کنند و در نتیجه از چند کودک نوجوان با نام های علی پور و مولایی استفاده کردند که آن ها هم به زیبایی ابیاتی از شاهنامه بختیاری کار استاد جواد خسروی را قرایت کردند.

خوش آمد گویی با گویش بختیاری و با زبان انگلیسی توسط خانم قنبری، اجرای موسیقی توسط خوانندگانی چون امید محمودی، شیروان نصراله زاده و محمد یاوری که شنونده را یاد محسن چاووشی می انداخت و شعر خوانی آقای بابادی که با چاشنی طنز همراه بود و به فضای همایش شور و نشاط بخشید از دیگر برنامه های این همایش بودند.

مجری همایش تسلط خوبی در برگزاری همایش داشت و جا دارد از او و دیگر تلاشگران این همایش قداردانی شود.

پذیرایی از شرکت کنندگان با آب معدنی و بستنی و کباب همراه بود. به ویژه آنانی که در گوشه ای از محوطه همایش دست به جیب بودند و سر کیسه را هم شل می کردند!

اگر چه بهار امسال رونق سال های پیش را نداشت و زمین به سبزه آغشته نبود و سطل های آشغالی هم برای درآغوش گرفتن آشغال و زباله وجود نداشت؛ اما کاغذ های رنگارنگ بستنی و بطری های آب معدنی صحرای تلبزان را مفروش کرده بود!

علی رغم این که چندین بار اعلام شد که افرادی که تفنگ با خود همراه دارند اقدام به تیراندازی هوایی نکنند، اما هر از چندی صدای تک تیرهایی که به هوا پرتاب می شد، به گوش می رسید!

در پایان جا دارد از همکاری صمیمانه ی برادران نیروی انتظامی به ویژه فرمانده آن که در همایش حضور داشت و نیز رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان مسجدسلیمان- که با برگزار کنندگان همایش کمال همکاری را به عمل آوردند- قدردانی و تشکر شود.

شایان گفتن است: عکس اولی از آن آرمین شهنی است و عکس های بعدی از فرهود شهنی منصوری که سلامتی و توفیق شان را از خداوند منان خواستارم.

نویسنده: حبیب اله بهرامی - چهارشنبه ٢ فروردین ،۱۳٩۱

با آرزوی ۱۲ ماه شادی ۵۲ هفته خنده ۳۶۵ روز سلامتی

 ۸۷۶۰ ساعت عشق ۵۲۵۶۰۰ دقیقه برکت

۳۱۵۳۰۰ ثانیه دوستی

سال نو مبارک

حبیب اله بهرامی
هم نویسنده ام و شاعر و هم روزنامه نگار (دبیر شورای نویسندگان روزنامه های توسعه جنوب و قلم امروز و هفته نامه آستانه پارس در خوزستان) و هم مسوول روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان. به کار روزنامه نگاری و ترویج فرهنگ تعاون عشق می ورزم . این وب به هیچ دستگاه دولتی ، تعاونی و خصوصی و نیز گروه و حزبی وابسته نیست. مطالب و توضیحاتی که در این وب نوشته می شود نظر شخصی این جانب است و لاغیر . این هم تلفن همراه برای ارایه ی پیشنهاد ها و نظرهای شما عزیزان تعاونگر و غیره 09166152178
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
کدهای اضافی کاربر :