صاف صادق اهوازی
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
آرشیو وبلاگ
نویسنده: حبیب اله بهرامی - شنبه ۱ امرداد ،۱۳۸٤

اين صندوق هاي صدقات هم براي عده اي بد نشده ها!

اصلن چه پول توي صندوق صدقات بيندازي چه بدهي به گداياني كه نزديك اين صندوق ها جلوس كرده و به امر مهم و حياتي گدايي مشغول هستند!!

دل فراخ زاده مي گويد: مدتي پيش يكي آقاي مرتبي رو ديدم كه با يك وسيله ي معمولي از توي صندوق صدقات پول در مي آورد . البته اسكناس. جلو رفتم و گفتم: جناب از شما بعيده! اين چه كاريه؟ به شما نمي آيد كه نيازمند باشيد.

جوان نيم نگاهي به من انداخت و گفت: «براي خودم كه نمي خواهم. من پول دارم. اين پول ها رو مي خواهم ببرم بدم به اون گدايي كه اونجا نشسته و عليله

خلاصه هر چه با اين جوان به گفتمان و گپ و گفت و مناظره و مباهله و چند نقطه پرداختم قانع نشد. ما هم كه زورمان فقط نوك زبان و نوك خودكارمان است رفتيم يك گوشه ايستاديم و منتظر جوان مانديم كه چه جور جواني مي كند! بعد از مدتي او پول ها را جمع كرد و برد به گدايي كه گوشه اي نشسته بود و سپس راهش را گرفت و رفت. ما مانديم و فكر در هم برهم مان كه نمي دانستيم با آن چه جوري كلنجار رويم. تا اينكه بچه نفتون را ديدم و به او گفتم، نمي شود با آموزش يا برخورد قاطع از چنين اعمال نادرستي جلوگيري كرد كه بچه نفتون سري تكان داد و گفت: گفتي برخورد قاطع و كردي كبابم! سارقان منازل و كيف رباها و چند نقطه دارند راست راست شايد هم چپ چپ مي گردند و بنده جرات ندارم به آنها بگويم سلام، هر چند كه آنها را نمي شناسم! آن وقت جناب عالي از برخورد قاطع سخن مي گويي؟

گفتم: « پس چه بايد كرد؟»

بچه نفتون با پرويي گفت: « كلاه خودت رو بگير، يه وقت نبرند

اي بابا ! حالا كه ما كلاه نداريم، چه چيزمان را بايد محكم بگيريم كه نبرند؟! لطفن ما را راهنمايي فرماييد. مرسي!

حبیب اله بهرامی
هم نویسنده ام و شاعر و هم روزنامه نگار (دبیر شورای نویسندگان روزنامه توسعه جنوب) و هم مشاور مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان در روابط عمومی. به کار روزنامه نگاری و ترویج فرهنگ تعاون عشق می ورزم . این وب به هیچ دستگاه دولتی ، تعاونی و خصوصی و نیز گروه و حزبی وابسته نیست. مطالب و توضیحاتی که در این وب نوشته می شود نظر شخصی این جانب است و لاغیر . و نظرهای شما عزیزان تعاونگر و غیره 09166152178
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
کدهای اضافی کاربر :