صاف صادق اهوازی
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
آرشیو وبلاگ
نویسنده: حبیب اله بهرامی - یکشنبه ۱۸ آذر ،۱۳۸٦

 

شرکت تعاونی هولدینگ در دانشگاه پیام نور دزفول تشکیل می شود

مدیر کل تعاون خوزستان از تشکیل شرکت تعاونی هولدینگ (پشتیبان ) در دانشگاه پیام نور دزفول به منظور ایجاد یک بانک اطلاعاتی از استادان و دانشجویان ، خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون خوزستان ، مهدی قطبی زاده – که در دومین همایش دانشجویی " دانشجو و امید " در سالن دانشگاه پیام نور دزفول سخن می گفت – افزود : استادان ، دانشجویان و کارکنان  دانشگاه می توانند با عضویت در این تعاونی نقش موثری در اشتغال دانشجویان و فارغ التحصیلانی که نیاز به شغل دارند ایفا کنند.

وی افزود : بعد از راه اندازی بانک اطلاعاتی از رشته ها ، تجربیات و تخصص های دانشجویان و استادان  و مشورت با آنان ، گروه های تعاونی برای توسعه سطح اشتغالزایی در دانشگاه و ایجاد بازار کار تشکیل خواهد شد .

وی در زمینه تامین مسکن دانشجویان و استادان نیز گفت : متقاضیان  واجد شرایط مسکن می توانند در  ثبت نام کنند تا در گروه های تعاونی ساماندهی و تشکل یابند. www.taavonportal.ir  سایت

وی افزود : تا کنون  تعداد 43 شرکت تعاونی مسکن  با 3420 نفر عضو در شهرستان دزفول به ثبت رسیده و به اداره مسکن و شهرسازی معرفی شده است که تعداد 5 شرکت تعاونی آن برای ساخت 300 واحد مسکونی  تفاهم نامه منعقد کرده اند. همچنین تعداد 35 شرکت تعاونی مسکن نیز در نوبت هستند.

در این همایش رییس دانشگاه پیام نور دزفول در سخنانی گفت : برنامه ها و سیاست ها ی دولت رها شده نیست و مسوولان پیگیر و دنبال حل مشکلات جوانان از قبیل اشتغال ، مسکن و ازدواج هستند.

دکتر حیدررضا مهتدی افزود : تلاش ما این است که با دعوت از مسوولان استان ، کارهایی که نظام جمهوری اسلامی و دولت خدمتگزار در دست تدوین و اجرا دارند برای دانشجویان تبیین شود.

رییس دانشگاه پیام نور دزفول در حاشیه این همایش به روابط عمومی اداره کل تعاون خوزستان گفت : این دانشگاه با 5 هزار دانشجو – که در 30 رشته تحصیلی مشغول تحصیل هستند و 85 درصد آنان از طریق آزمون سراسری پذیرفته شده اند –  بعد از شهرستان اهواز ، بالاترین جمعیت دانشجویی را دارد اما از نظر امکانات و تجهیزات فقیر است. سالن سخنرانی آن در یک سوله قرار گرفته که با ایرانیت پوشیده شده است .

دکتر مهتدی با اشاره به سیاست های آموزش عالی برای توسعه دانشگاه های پیام نور و نیز طرح حذف کنکور گفت : با توجه به تجربه مثبتی که  این روش آموزش عالی به جا گذاشته ، دولت با افزایش ظرفیت دانشگاه های پیام نور قصد دارد سد کنکور را در برخی رشته ها بردارد.

وی افزود : به دلیل مشارکت مردم ، سیستم پیام نور بار مالی روی بودجه آموزش عالی نمی گذارد. از طرفی ، پایین بودن هزینه ها نیز تاثیرآن چنانی روی سبد خانوارایجاد نمی کند.

همچنین ، شهریه یک دانشجوی پیام نور در مقایسه با دانشجوی دانشگاه آزاد قابل مقایسه نیست. هزینه ی یک  سال دانشجوی  دانشگاه آزاد برابر کل هزینه های تحصیل یک دانشجوی پیام نور است که فارغ التحصیل می شود.

رییس دانشگاه پیام نور دزفول خاطرنشان کرد : به دلیل سیاست های آموزشی که در پیام نور اعمال می شود  نوع آموزش و استانداردهای آموزشی به نفع مردم است و دانشجویان توانمند و باسوادی از این دانشگاه  فارغ التحصیل می شوند.

حبیب اله بهرامی
هم نویسنده ام و شاعر و هم روزنامه نگار (دبیر شورای نویسندگان روزنامه های توسعه جنوب و قلم امروز و هفته نامه آستانه پارس در خوزستان) و هم مسوول روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان. به کار روزنامه نگاری و ترویج فرهنگ تعاون عشق می ورزم . این وب به هیچ دستگاه دولتی ، تعاونی و خصوصی و نیز گروه و حزبی وابسته نیست. مطالب و توضیحاتی که در این وب نوشته می شود نظر شخصی این جانب است و لاغیر . این هم تلفن همراه برای ارایه ی پیشنهاد ها و نظرهای شما عزیزان تعاونگر و غیره 09166152178
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
کدهای اضافی کاربر :