صاف صادق اهوازی
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
آرشیو وبلاگ
نویسنده: حبیب اله بهرامی - شنبه ٩ شهریور ،۱۳۸٧

سالم ترین انجمن شعر، انجمن "خروش کارون" است

یک شاعر خاطرنشان کرد: انجمن‌های ادبی در کشور وضعیت مشابهی دارند؛ یا به شعرخوانی و نقد شعر اختصاص دارند یا قصه.

حبیب‌الله بهرامی در گفت و گو با (ایسنا) در خوزستان اظهار کرد: در این انجمن‌ها مسؤول مربوطه جلسه را در دست می‌گیرد و از شاعران می‌خواهد که شعرهایشان را بخوانند آن گاه حاضران به نقد شعر و برخی نیز به نقد شاعر می‌پردازند!

او افزود: آنانی که با شاعری رودربایستی دارند یا چیزی نمی‌گویند یا این که از شعر او تعریف و تمجید می‌کنند و به برخی منتقدان نیز می‌پرند! خلاصه، در این انجمن‌ها رفیق‌بازی و هوای دوست را داشتن حرف اول و آخر را می‌زند و هکذا پریدن به مخالفان و آنانی که اندکی از ما و حامیان‌مان انتقاد کرده‌اند.

این شاعر تاکید کرد: فرقی نمی‌کند که این انجمن‌ها دولتی باشند یا خصوصی اما در انجمن‌های خصوصی، معمولا هوای میزبان را دارند و زیاد به آثار او گیر نمی‌دهند چراکه نمی‌شود نمک خورد و نمکدان شکست. البته در برخی از این انجمن‌ها عده‌ای هم پیدا می‌شوند که برخی از محفوظات خود را به رخ دیگران بکشند و حوصله‌ها را سر ببرند؛ هرچند که حرف‌های‌شان ارتباطی با شعرهای خواند شده و نقد و نقادی نداشته باشد.

بهرامی استقبال از انجمن‌های شعر و قصه را خوب ارزیابی کرد و گفت: از انجمن‌های دولتی استقبال خوبی می‌شود اما در انجمن‌های خصوصی به ویژه جلسه‌هایی که در خانه‌های شاعران برپا می‌شود به علت دعوت نشدن از خواهران استقبال شایان توجهی صورت نمی‌گیرد.

اما یکی از سالم ترین انجمن ها -که شاعران مجرب ، مخلص و با وفایی دارد - انجمن "خروش کارون" است که ماهانه در خانه های شاعران تشکیل می شود . برای دست اندرکاران این انجمن و دیگر انجمن های ادبی آرزوی شادکامی و بهروزی دارم  .

حبیب اله بهرامی
هم نویسنده ام و شاعر و هم روزنامه نگار (دبیر شورای نویسندگان روزنامه های توسعه جنوب و قلم امروز و هفته نامه آستانه پارس در خوزستان) و هم مسوول روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان. به کار روزنامه نگاری و ترویج فرهنگ تعاون عشق می ورزم . این وب به هیچ دستگاه دولتی ، تعاونی و خصوصی و نیز گروه و حزبی وابسته نیست. مطالب و توضیحاتی که در این وب نوشته می شود نظر شخصی این جانب است و لاغیر . این هم تلفن همراه برای ارایه ی پیشنهاد ها و نظرهای شما عزیزان تعاونگر و غیره 09166152178
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
کدهای اضافی کاربر :