صاف صادق اهوازی
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
آرشیو وبلاگ
نویسنده: حبیب اله بهرامی - سه‌شنبه ٢٥ امرداد ،۱۳۸٤

 

آدم چه بگويد به اين خوزستاني‌ها؟! با چه زباني از آن‌ها خواهش كند؟! اصلن تمنا مي‌كنم، التماس مي‌كنم! خوزستاني‌هاي عزيز! اي عزيزان من! چرا به سخنان معاون بهداشتي مركز بهداشت استان توجه نمي‌كنيد؟ اين عزيز گفته است: «خطر ابتلا به سرطان خوزستاني‌ها را تهديد مي‌كند، لذا خوزستاني‌ها بايد ماهي بخورند

جناب دكتر كيخايي از اين كه 40 درصد خوزستاني‌ها ماهي نمي‌خورند، ابراز نگراني كرده است. خب، من هم تعجب مي‌كنم كه شما چرا ماهي نمي‌خوريد؟!

هم در استان ما توليد ماهي بالاست، هم چند رودخانه‌ي بزرگ داريم كه پر از ماهي هستند! ماشاءاله هزار ماشاءاله در جاي جاي بازارهاي شهر كه قدم بگذاري، به خصوص وسط شهر يعني خيابان كاوه، ماهي فت و فراوان است! حالا اگر ماهي نمي‌خوري، حداقل هنگام عبور از اين خيابان چند نفس عميق بكش و بوي ماهي را به ريه‌هاي خود ببر و عشق كن و لذت ببر! البته قبل از اين كار با 115 (اورژانس) تماس بگير كه اگر يك مرتبه بر اثر بوي ماهي غش كردي و افتادي توي آب گندابي كه از پاشيده شدن بر روي ماهي‌ها و نيز آب شدن‌ يخ ها در خيابان جمع مي‌شود) بيايند و تو را بلند كنند و ببرند بيمارستان يا درمانگاه و اقدامات لازم را براي به هوش آوردن جناب عالي به عمل آورند! آخر از بس كه ماهي نخوردي و بوي آن را حس نكرده‌اي، به محض اينكه بوي ماهي در خيابان كاوه اهواز به مشامت بخورد، از حال مي‌روي!

به نظر نگارنده، ماهي‌فروشان اين خيابان بايد از عابران كه از كنار ماهي‌ها و يا از چندصد متري آن‌ها عبور مي‌كنند، كميسيون و يا پولي طلب كنند! چرا كه عابران به طور رايگان از بوي ماهي استفاده‌هاي لازم را برده‌ و مي‌برند!!

خب، اين هم از ماهي، حالا كه 40 درصد خوزستاني‌ها ماهي نمي‌خورند، لااقل از آن‌ها تقاضا كنيم كه بوي ماهي را استشمام كنند، بالاخره يا عشق مي‌كنند و از ويتامين ماهي بهره‌مند مي‌شوند و يا غش مي‌كنند و روانه درمانگاه و بيمارستان مي‌شوند!

البته بنده پيشنهاد مي‌كنم كه هر كس دوست دارد خودكشي و يا غش كند، بيايد و در خيابان‌هاي كاوه و نظامي از كنار ماهي‌فروشان عبور كند تا به خواسته‌اش برسد! هر كس هم مي‌خواهد حالا حالاها زندگي كند و هيچ وقت غش مش نكند، هنگام عبور از اين خيابان‌ها از ماسك استفاده كند و يا نفس نكشد! منتها اگر در حين نفس نكشيدن، از حال رفت، ما مقصر نيستيم و نگوييد كه دلتنگ‌زاده پيشنهاد داد!

اصلن به من چه مربوط؟ مگر من چه كاره بيدم؟! من خودم كه يكي دو ساله كه ماهي نخوردم و از اين خيابان‌ها هم عبور نكرده‌ام و حالا حالا‌ها دوست دارم زندگي كنم، همين!

دم شهرداري گرم! در كار توقف و خراب كردن ديوار و نرده كارشان حرف ندارد!!

حبیب اله بهرامی
هم نویسنده ام و شاعر و هم روزنامه نگار (دبیر شورای نویسندگان روزنامه های توسعه جنوب و قلم امروز و هفته نامه آستانه پارس در خوزستان) و هم مسوول روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان. به کار روزنامه نگاری و ترویج فرهنگ تعاون عشق می ورزم . این وب به هیچ دستگاه دولتی ، تعاونی و خصوصی و نیز گروه و حزبی وابسته نیست. مطالب و توضیحاتی که در این وب نوشته می شود نظر شخصی این جانب است و لاغیر . این هم تلفن همراه برای ارایه ی پیشنهاد ها و نظرهای شما عزیزان تعاونگر و غیره 09166152178
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
کدهای اضافی کاربر :