صاف صادق اهوازی
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
آرشیو وبلاگ
نویسنده: حبیب اله بهرامی - دوشنبه ٢٥ مهر ،۱۳۸٤

همين ديروز در جمع عده‌اي از هنرمندان و مسوولان استان بوديم. از هر دري سخن گفته شد تا رسيديم به موزه! بله، موزه‌اي كه شهرستان اهواز هنوز از داشتن آن رنج مي‌برد. شايد هم خوشحال است! چرا كه مسوولان آن قدر گرفتار هستند و آن قدر دارند به مردم خدمت مي‌كنند كه فرصت فكر كردن به موزه پيدا نمي‌كنند، چه رسد به اينكه درباره‌ي آن تصميمي بگيرند و به مورد اجرا بگذارند!!

در بين ما جناب «نجفي» يا همان كارآگاه علوي بازيگر و مجري توانمند سينما و تلويزيون نيز حضور داشت. صحبت‌ها درباره‌ي موزه‌ي دفاع مقدس گل انداخته بود. او فكر كنم از موزه‌ي جنگ در «اكراين» صحبت كرد كه چند هكتار بود و مدت 5-6 ساعت نتوانستند از نصف آن بازديد كنند. چرا كه خيلي خيلي وسيع و مجهز بود. اصلن حكم يك شهر و يا يك كشور و يا يك تاريخ را داشت!

شخص ديگري از موزه‌ي جنگ در شهر و يا بخش «ساوجبلاغ» كه تلفظ اسم آن هم براي ما مشكل بود سخن گفت كه چقدر زيبا و جالب ساخته شده است.

«نجفي» نيز از موزه‌ي خرمشهر گفت، موزه‌اي كه اصلن قابل قياس با موزه‌ي «ساو جبلاغ» هم نيست. نجفي صحبت مي‌كرد و غصه مي‌خورد و ناراحت مي‌شد.

او همچنين از بابت فاضلاب‌هايي كه به رودخانه كارون مي‌ريزد سخت ناراحت بود و مي‌گفت: كارون يك تاريخ چهار هزار ساله است. بايد آن را پاكيزه نگاه داريم. كارون زندگي است و زندگي ساز و مايه‌ي حيات و چند نقطه ! (البته چند نقطه از ماست!)

خلاصه آنها گفتند و ما شنيديم و ما مي‌نويسيم تا ديگران از مسوول گرفته تا غير مسوول بخوانند و پشت گوش اندازند! چرا كه مفهومي ندارد كه مسوولان عزيز كار خدمتگزاري خود را به مردم رها كنند و بروند دنبال موزه‌هاي جنگ و تميز كردن كارون و تصفيه‌ي فاضلاب‌ها و يا انحراف فاضلاب‌ها و پساب‌ها و چند نقطه‌هاي شركت‌ها و كارخانه‌ها و نيروگاه‌ها و منازل و چند نقطه ها به جاي ديگر تا كارون از دست و زبان و پا و مشت و لگد و كلن دهان !

اين مواد سمي و ميكروبي و شيميايي و چند نقطه‌اي در امان بماند!

اين جمع ما هم چقدر بيكارند، ها! بابا! تا بوده همين جور بوده و همين جور هم خواهد بود. اين نگاه ماست كه بايد تغيير كند!! اصلن برويم چشم هايمان را شستشو دهيم و مثل مسوولان خيلي خيلي خدمتگزار نگاه كنيم و كلن به قول سهراب سپهري جور ديگري ببينيم. كي به كيه!

حبیب اله بهرامی
هم نویسنده ام و شاعر و هم روزنامه نگار (دبیر شورای نویسندگان روزنامه توسعه جنوب) و هم مشاور مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان در روابط عمومی. به کار روزنامه نگاری و ترویج فرهنگ تعاون عشق می ورزم . این وب به هیچ دستگاه دولتی ، تعاونی و خصوصی و نیز گروه و حزبی وابسته نیست. مطالب و توضیحاتی که در این وب نوشته می شود نظر شخصی این جانب است و لاغیر . و نظرهای شما عزیزان تعاونگر و غیره 09166152178
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
کدهای اضافی کاربر :