صاف صادق اهوازی
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
آرشیو وبلاگ
نویسنده: حبیب اله بهرامی - پنجشنبه ۱٢ آبان ،۱۳۸٤

نامه‌اي داشتيم از شوراي شهر آغاجاري كه از رييس جمهور استمداد طلبيده بودند. در اين نامه آمده است: «آغاجاري با وجود منابع نفت و گاز، به روستا شباهت دارد. شهري كه در گذشته و حال به عنوان مركز نفت معروف بود و ذخاير نفت و گاز آن ميلياردها دلار براي كشورمان درآمد دارد، فقر و محروميت و نبود امكانات در آن بيداد مي‌كند. از در و ديوار اين شهر محروميت به چشم مي‌خورد!»

خب، اين مطالب درد دل‌هاي رييس شوراي شهر آغاجاري بود. من تعجب مي‌كنم كه اين رييس عزيز ابتدا چرا نامه‌اي به فرمانداران اميديه يا بهبهان و سپس اين فرمانداران نامه‌اي به استاندار خوزستان و آن گاه استاندار نامه‌اي به وزير كشور و در نهايت وزير كشور نامه‌اي به رييس جمهور نفرستادند تا سلسله مراتب حفظ شود!؟

البته به گمانم مسوولان خيلي خيلي خدمتگزار ما از اوضاع و احوال خراب آغاجاري اطلاعي ندارند، در غير اين صورت تا حال به وضعيت محروميت اين شهر و يا بخش مي‌رسيدند!!

براي همين مي‌گويم كه خبرنگاران بايد از اوضاع و احوال شهرها و بخش‌ها گزارش‌هايي تهيه كنند تا مسوولان در جريان محروميت‌ها و مسايل و مشكلات و معضلات و چند نقطه‌هاي شهرها و بخش ها و روستاها و ده كوره‌‌ها قرار گيرند. آخه مسوولان خيلي خدمتگزار كه فرصت سر خاراندن ندارند چه رسد به اينكه بخواهند بروند آغاجاري و يا جاي ديگر و مظلوميت و محروميت اين شهرها و بخش‌ها را اندازه بگيرند!

اصلن يك كار ديگر، حالا كه آغاجاري به روستا شباهت دارد، خب، مسوولان خيلي خدمتگزار، اين شهر را به روستا تبديل كنند تا لااقل يك كار و يا يك خدمتي به اين شهر بكنند(!) چرا كه نه خدمات شهري شامل حالش مي شود كه به روستا شباهت دارد و نه روستا است كه عنوان شهر را يدك مي‌كشد!

شايد هم تقصير گرما است كه نمي‌گذارد مسوولان خيلي خدمتگزار از اين شهر بازديد كنند! شايد هم تقصير هواشناسي است كه مرتب اعلام مي‌كند آغاجاري گرمترين نقطه‌ي ايران و شايد هم كره‌ي زمين است! براي همين هم برخي مسوولان كت و شلواري ما نمي توانند توي گرماي 40-50 درجه به اين شهر سفر كنند. كت را هم نمي‌توان درآورد كه پرستيژ به هم مي‌خورد! اصلن بهتر نيست مسوولان سوار يك ماشين كولردار شوند و به آغاجاري بروند و براي اين كه گرمشان نشود از ماشين پياده نشوند و بعد از بازديد، اين شهر را به روستا تبديل كنند. مرسي!!

 

حبیب اله بهرامی
هم نویسنده ام و شاعر و هم روزنامه نگار (دبیر شورای نویسندگان روزنامه های توسعه جنوب و قلم امروز و هفته نامه آستانه پارس در خوزستان) و هم مسوول روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان. به کار روزنامه نگاری و ترویج فرهنگ تعاون عشق می ورزم . این وب به هیچ دستگاه دولتی ، تعاونی و خصوصی و نیز گروه و حزبی وابسته نیست. مطالب و توضیحاتی که در این وب نوشته می شود نظر شخصی این جانب است و لاغیر . این هم تلفن همراه برای ارایه ی پیشنهاد ها و نظرهای شما عزیزان تعاونگر و غیره 09166152178
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
کدهای اضافی کاربر :