صاف صادق اهوازی
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
آرشیو وبلاگ
نویسنده: حبیب اله بهرامی - پنجشنبه ٢٤ آذر ،۱۳۸٤

 

 

 

در خبرها خوانديم «كيف‌قاپي در خشايار بين كيان و غضنفري بسيار زياد است، به طوري كه ساكنان و عابران امنيت ندارند. و از اين جور حرف ها!

البته اين موضوع از سوي يك خواننده به نام «سلطان» مطرح شده بود.

در اين ارتباط بچه‌نفتون كه متخصص در امور سرقت و كيف‌ربايي و جيمزباندي و سلطاني و چند نقطه است، مي‌گويد: كيف‌قاپي يكي از شيريني‌هاي زندگي است. اصولن ترانه‌اي هم در اين خصوص وجود دارد از جواد يساري كه مي‌گويد: «كيف‌قاپان شيريني زندگي‌اند/ از اونا نخواين كه كيفي نزنند!»

خب، با اين حساب چگونه انتظار داريم كه كيف‌قاپي در خيابان‌ها و ميدان‌ها و كوچه پس‌كوچه‌هاي شهر صورت نگيرد و برچيده شود؟!

اگر دوست نداريد كه كيف شما زده شود و آن را به سرقت نبرند، خب، مال خودت را سفت بچسب! زندگي شيريني دارد، تلخي دارد، پستي و بلندي دارد و بخور و بخور دارد و نخور و بمير دارد و چند نقطه كه اگر بخواهيم رديف كنيم، مثنوي هفتاد من كاغذ مي‌شود! و آخر سر هم نه من به جايي مي‌رسم و نه تو و نه دزد بدبخت و بيچاره و ذليل و عليل و چند نقطه!

بنابراين بنده يعني بچه ‌نفتون كه داراي مدرك پروفسوري در امور سرقت و مرقت و كيف‌قاپي و كيف‌ربايي و دزدي و چند نقطه هستم، اعلام مي‌كنم كه بايد به كيف ‌قاپان بها داد و از وجود اين عزيزان در امور ديگري نيز بهره‌ بجوييم! حالا اگر امور ديگر مهيا نمي شود و هنوزشه! فعلن كيف‌قاپان به همين امر مهم كيف‌قاپي بپردازند تا بعد ببينيم چطور مي‌شود؟! ضمنن كي به كيه را خودتان بنويسيد كه دردسري براي من درست نشود! مرسي!

حبیب اله بهرامی
هم نویسنده ام و شاعر و هم روزنامه نگار (دبیر شورای نویسندگان روزنامه توسعه جنوب) و هم مشاور مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان در روابط عمومی. به کار روزنامه نگاری و ترویج فرهنگ تعاون عشق می ورزم . این وب به هیچ دستگاه دولتی ، تعاونی و خصوصی و نیز گروه و حزبی وابسته نیست. مطالب و توضیحاتی که در این وب نوشته می شود نظر شخصی این جانب است و لاغیر . و نظرهای شما عزیزان تعاونگر و غیره 09166152178
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
کدهای اضافی کاربر :