سخنی بی پرده با امير حيات مقدم استاندار مستعفی خوزستان

 

چرا به دیگر جناح ها میدان نداديد؟!

 

بعضی وقت ها ، مطالبی در نشریات می خوانم یا از رسانه های دیداری و شنیداری چیز هایی به گوشم می شنوم که هم به سوراخ تفکر فرو می روم و هم تعجب می کنم و از سوی دیگر حالم گرفته می شود !<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

شما جای من باشید ، چه می کنید؟

من که نمی دانم سکوت اختیار کنم یا اینکه فریادم را فرو بخورم! هر چند که گرسنه نیز نیستم!

برای مثال به سخن استاندارمستعفی اشاره می کنم در باره ی انتخاب دکتر شریعتی به سمت شهردار از سوی شورای شهر اهواز.

آقای حیات مقدم گفت: " یک پزشک نمی تواند شهردار شود."

وي اضافه كرد:" شريعتي داراي مدرك دكتراي پزشكي است و هيچ تخصص، تجربه و صلاحيتي در امور عمراني و مسايل شهري و خدمات شهري ندارد."

منظور استاندار این است : دکتر شریعتی که در زمان استاندار سابق ، معاون سیاسی امنیتی استانداری بود ، حال نمی تواند شهردار شود. البته جناب استاندار به چرای اصلی آن اشاره ای نکرده است ، اما به راحتی می توان دریافت که چرا دکتر شریعتی نمی تواند شهردار اهواز شود.

شاید شما فکر می کنید که او تخصص لازم را ندارد و یک شهردار باید دارای مدرک مهندسی یا دکترای شهر سازی و عمران شهری و یا راه و ساختمان و از این جور مدارک مرتبط باشد ، نه؟!

اما من و دیگر افرادی که از سیاست چیزکی می دانیم و کلن یکی دو روزی با سیاسیون نشست و برخاست کرده ایم، می توانیم در یابیم که به چه علت شریعتی نمی تواند شهردار اهواز شود ، اما جناب قالی باف که یک خلبان است می تواند شهردار تهران بزرگ و پایتخت ایران شود!

 در اين مورد ظريفی می گفت :" شايد جناب قالی باف از داخل هواپيما شهر را خوب ديده و با مسايل و مشکلات آن آشنا شده است که توانسته مجوز رفتن به شهرداری تهران را بگيرد!!"

جناب استاندار! چه گونه یک نظامی که سابقه ی مدیریت در دستگاه های اجرایی را نداشته ، می تواند استاندار یک استان پهناور و حساس شود؟!

 به راستی ! چرا تا کنون  به جای دکتر شريعتی فردی را منصوب نکرده ايد؟! توی اين استان پهناور قحط الرجال است که استانداری خوزستان تا کنون معاون سياسی - امنيتی ندارد؟!! آيا يکی از علت های موافقت رييس جمهور باتغيير شما ، حاضرنشدن افراد لايق در پست معاون سياسی - امنيتی ، آن هم در کنار شما ، نيست؟! و نيز آن بلبشويی که در منطقه آزاد اروند ، برای دکتر عباسی پيش آمد. بدون اين که به حمايت های مردمی مناطق آبادان و خرمشهر و ائمه ی جمعه ی اين مناطق ، از دکتر عباسی ، توجهی شود! آيا برای وادار کردن مردم به سکوت و عقب نشينی از خواسته ی برحقشان ، بايد به نيرو های ويژه و غيره دست زد؟!!

آقای استاندار! حرف ها زياد است . اما چه کسی بگويد و چه کسی براند؟!

به راستی ، چه گونه افراد ناشناخته و بعضن صفر کیلومتر یا کم سابقه می توانند وزیر و معاون وزیر شوند ، اما یک پزشک که سابقه ی مدیریت اجرایی داشته و معاون سياسی امنيتی استاندار سابق و نيزتا مدتی معاون شما بوده است، ومتخصص بهداشت تن و روان است ، نمی تواند در توسعه ی شهر و عمران و آبادانی آن انجام وظیفه کند؟!! اين در حالی است که يکی از مشکلات اصلی شهرستان اهواز ، رسيدگی به امور بهداشتی است.

جناب استاندار! خیلی ها از جمله حضرت عالی، بر پست های خودشان نبوده و نیستند. اما می بینیم که با تلاش و توکل به خدا و کمک گرفتن از متخصصان و متعهدان کارها رو به جلو می رود.

بنابراین ، باید به خدمتگزاران این مرز و بوم ، فرصت داد تا وارد میدان کار و تلاش شوند. امروزه یک فرد عامی و کم سواد هم می داند کلان شهر اهواز چه ندارد و چه می خواهد.

کافی بود دستور می داديد از مردم نظر سنجی شود تا دریابید که این شهرستان چه کمبود ها و چه مشکلاتی دارد.

همچنین دو سه نفری را هم به مراکز استان های دیگر می فرستاديد ، تا در یابید که مسوولان آن ها چه می کنند و ما چه!

به راستی ، اهواز با ابلاغ های دستوری و عملکرد جناحی و استفاده نکردن از متخصصان و متعهدان دلسوز دیگر جناح ها، یک شهرستان به تمام معنی نمی شود. این را مطمئن باشید.

رای شورای اسلامی شهر، رای تمامی مردم اهواز است. این رای را باید محترم شمرد و به دکتر شریعتی – که مطمئنن می تواند در توسعه و آبادانی اهواز مفید و مثمر ثمر واقع شود – میدان داد.

این کشور برای عمران و آبادانی ، نیروهای دلسوز ، جوان و تلاشگر از تمامی جناح ها می خواهد . به امید فرصت دادن به افرادی که قصد خدمت را دارند. ان شاا...

 

/ 0 نظر / 6 بازدید