ماهي چيه؟!

 

آدم چه بگويد به اين خوزستاني‌ها؟

! با چه زباني از آن‌ها خواهش كند؟! اصلن تمنا مي‌كنم، التماس مي‌كنم! خوزستاني‌هاي عزيز! اي عزيزان من! چرا به سخنان معاون بهداشتي مركز بهداشت استان توجه نمي‌كنيد؟ اين عزيز گفته است: «خطر ابتلا به سرطان خوزستاني‌ها را تهديد مي‌كند، لذا خوزستاني‌ها بايد ماهي بخورند.»

جناب دكتر كيخايي از اين كه

40 درصد خوزستاني‌ها ماهي نمي‌خورند، ابراز نگراني كرده است. خب، من هم تعجب مي‌كنم كه شما چرا ماهي نمي‌خوريد؟!

هم در استان ما توليد ماهي بالاست، هم چند رودخانه‌ي بزرگ داريم كه پر از ماهي هستند

! ماشاءاله هزار ماشاءاله در جاي جاي بازارهاي شهر كه قدم بگذاري، به خصوص وسط شهر يعني خيابان كاوه، ماهي فت و فراوان است! حالا اگر ماهي نمي‌خوري، حداقل هنگام عبور از اين خيابان چند نفس عميق بكش و بوي ماهي را به ريه‌هاي خود ببر و عشق كن و لذت ببر! البته قبل از اين كار با 115 (اورژانس) تماس بگير كه اگر يك مرتبه بر اثر بوي ماهي غش كردي و افتادي توي آب گندابي كه از پاشيده شدن بر روي ماهي‌ها و نيز آب شدن‌ يخ ها در خيابان جمع مي‌شود) بيايند و تو را بلند كنند و ببرند بيمارستان يا درمانگاه و اقدامات لازم را براي به هوش آوردن جناب عالي به عمل آورند! آخر از بس كه ماهي نخوردي و بوي آن را حس نكرده‌اي، به محض اينكه بوي ماهي در خيابان كاوه اهواز به مشامت بخورد، از حال مي‌روي!

به نظر نگارنده، ماهي‌فروشان اين خيابان بايد از عابران كه از كنار ماهي‌ها و يا از چندصد متري آن‌ها عبور مي‌كنند، كميسيون و يا پولي طلب كنند

! چرا كه عابران به طور رايگان از بوي ماهي استفاده‌هاي لازم را برده‌ و مي‌برند!!

خب، اين هم از ماهي، حالا كه

40 درصد خوزستاني‌ها ماهي نمي‌خورند، لااقل از آن‌ها تقاضا كنيم كه بوي ماهي را استشمام كنند، بالاخره يا عشق مي‌كنند و از ويتامين ماهي بهره‌مند مي‌شوند و يا غش مي‌كنند و روانه درمانگاه و بيمارستان مي‌شوند!

البته بنده پيشنهاد مي‌كنم كه هر كس دوست دارد خودكشي و يا غش كند، بيايد و در خيابان‌هاي كاوه و نظامي از كنار ماهي‌فروشان عبور كند تا به خواسته‌اش برسد

! هر كس هم مي‌خواهد حالا حالاها زندگي كند و هيچ وقت غش مش نكند، هنگام عبور از اين خيابان‌ها از ماسك استفاده كند و يا نفس نكشد! منتها اگر در حين نفس نكشيدن، از حال رفت، ما مقصر نيستيم و نگوييد كه دلتنگ‌زاده پيشنهاد داد!

اصلن به من چه مربوط؟ مگر من چه كاره بيدم؟

! من خودم كه يكي دو ساله كه ماهي نخوردم و از اين خيابان‌ها هم عبور نكرده‌ام و حالا حالا‌ها دوست دارم زندگي كنم، همين!

دم شهرداري گرم

! در كار توقف و خراب كردن ديوار و نرده كارشان حرف ندارد!!

/ 3 نظر / 5 بازدید
ali

فضولی مگه

دوست خوب تو

دوست عزيزم سلام از مطالب جالب و وبلاگ زيبات لذت بردم.لطفا به من هم سر بزن.از ديدنت خوشحال ميشم. (راستی به کسی نگيا منم اهوازيم)

خودم

البته شايد يه دليل خيلی کوچيک و بی اهميت در مورد اينکه مردم ماهی نمی خورند و ترجيح ميدن همون نون و ماستشون رو بخورند اين باشه که نصف حقوقشونو بايد برای نيم وجب زبيدی بدن