با انتخاب و معرفی برگزیدگان مقام نخست؛

حق 4 خوزستانی راه یافته به مرحله نهایی

جشنواره مطبوعات ضایع شد

با انتخاب و معرفی برگزیدگان مقام نخست در جشنواره مطبوعات و‌ خبر گزاری های و پایگاه های اطلاع رسانی، حق 4 خوزستانی راه یافته به مرحله نهایی داوری ضایع شد.

از پنج خوزستانی راه یافته به مرحله نهایی داوری در بیستمین جشنواره مطبوعات،‌ خبر گزاری ها و پایگاه های اطلاع رسانی یک نفر مورد تقدیر قرار گرفت.

به گزارش خبرنگار ما در آیین اختتامیه این جشنواره- که با حضور دکتر حسن روحانی ریاست محترم جمهوری برگزار شد- 35 برگزیده ی این جشنواره جوایز خود را شامل تندیس، لوح جشنواره و جایزه نقدی 50 میلیون ریالی از دست نهاوندیان رییس دفتر رییس جمهوری و وزیر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دریافت کردند.

در این جشنواره در بخش تک عکس خبری از میلاد معصومی به خاطر اثر با عنوان «آب گرفتگی معابر پس از بارش باران شدید در اهواز» در خبرگزاری ایرنا تقدیر شد.

در ویژه نامه بیستمین جشنواره مطبوعات،‌ خبر گزاری ها و پایگاه های اطلاع رسانی در حالی که از اعتماد 4 هزار و 552 روزنامه نگار به جشنواره بیستم سخن به میان آمده است که از میان 102 راه یافته به مرحله نهایی داوری جشنواره تنها 35 برگزیده به عنوان نفرهای نخست در 15 بخش سراسری و محلی- منطقه ای انتخاب شدند و مورد قدردانی قرار گرفتند و از انتخاب و معرفی نفرهای دوم و سوم خودداری شده است. این در حالی است که در 19 جشنواره پیشین از انتخاب نفرهای دوم و سوم در گرایش های مختلف دریغ نمی کردند.

در بخش مطبوعات محلی- منطقه ای- گرایش سرمقاله- نام های "علی میلاسی" با اثر "بازگشت به دوره قحطی و دعوت به خوشه چینی گندم و خوردن نان بلوط" از هفته نامه ندای جنوب و "محمد مالی" با اثر" خوزستان زیر هشت" از نشریه جنوبگان به ترتیب در رده های دوم و سوم فهرست راه یافتگان به مرحله نهایی داوری جشنواره دیده می شود.

همچنین در این بخش، نام "میلاد کارگر" از نشریه آوای خوزستان در صفحه آرایی روزنامه ای و "شاهین بیرگانی" با اثر "نان 210 کارگر یک کارخانه آجرسازی در اهواز آجر شدند" از روزنامه توسعه جنوب در گرایش خبر که به ترتیب در ردیف های اول و دوم راه یافتگان به مرحله ی داوری جشنواره قرار گرفته اند، به چشم می خورد.

از سوی دیگر، نام برگزیده ی رشته تیتر در بخش سراسری، در میان راه یافتگان به مرحله نهایی داوری جشنواره دیده نشد اما به عنوان برگزیده معرفی شد که مورد اعتراض نفرهای اول و دوم مندرج در ویژه نامه بیستمین جشنواره قرار گرفت.

به گزارش ستاد اطلاع رسانی بیستمین جشنواره مطبوعات، خبرگزاری ها و پایگاه های اطلاع رسانی، در بخش  «سرمقاله» 586، «خبر» 565 و «صفحه آرایی» 492 اثر به این جشنواره ارسال شده بود.

گفتنی است: یونس شکرخواه، حسن نمکدوست تهرانی، محمدرضا زائری، احمد توکلی، سید جلال فیاضی، کسری نوری، سیف‌اله صمدیان، رضا مقدسی و لیلا رستگار، داوران نهایی جشنواره بیستم مطبوعات بودند.

با توجه به این که از میان 4 هزار 552 روزنامه نگار شرکت کننده در جشنواره آثار 102 روزنامه نگار به مرحله ی نهایی جشنواره راه یافت که پنج نفر از این عزیزان را روزنامه نگاران خوزستانی تشکیل می دهند از استانداری خوزستان، شهرداری اهواز، شورای اسلامی شهر و نیز اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان انتظار می رود نسبت به تجلیل از روزنامه نگاران افتخارآفرین خوزستانی در بیستمین جشنواره مطبوعات،‌ خبر گزاری ها و پایگاه های اطلاع رسانی اقدام لازم را به عمل آورند.

/ 0 نظر / 23 بازدید