دلتنگي‌ها

 

شعارهاي چند نقطه‌اي!

توجه! خبر اين مطلب مربوط به زمستان سال گذشته است

وقتي كه برخي شعارها و وعده‌هاي مسوولان خيلي خدمتگزار را درباره‌ي خدمت به محرومان و فقيران و بي‌چيزان و آسيب‌پذيران از جمله همين كارتن‌خواب‌ها مي‌شنوم، خيلي عشق مي‌كنم!! چه قدر مسوولان خدمتگزار و جالب و زيبا و دوست‌داشتني داريم!!

اسپند هم نيست كه براي‌شان دود كنيم تا يك وقت از سوي دشمنان چشمم شور، چشم نخورند!!

بدبختي زغال هم نداريم! اما به گمانم چوب تر باشد! منتها بايد چشم‌هاي خود را ببندند كه دود و دم اين چوب‌هاي تر يا خيس، چشم‌هاي‌شان را اذيت نكند!

باور بفرماييد اگر مسوولان در خصوص كارتن‌خواب‌ها شعار و معار نمي‌دادند، الآن معلوم نبود كارتن‌خواب‌ها از سرما و گرسنگي و تنهايي و چند نقطه چه بلايي سرشان مي‌آمد!

اما از وقتي كه كارتن‌خواب‌ها صداي گرم و دلنشين مسوولان خيلي خدمتگزار را شنيده‌اند و دريافته‌‌اند كه مسوولان به فكر آن‌ها هستند، دارند عشق مي‌كنند. يعني توي كارتن‌ها كه دارند به سر مي‌برند و زندگي (!) مي‌كنند سر از پا نمي‌شناسند و قند توي دل‌شان دارد آب مي‌شود. انگاري دارند عروسي مي‌كنند!!

آهاي «پاپتي»! قرار بود از كارتن‌خواب‌ها گزارشي تهيه كني. بيا و از كارتن‌خواب‌ها بگو. راستي اين آواره‌ها چه قدر از مسوولان ما راضي هستند؟ انگاري همه‌ي كارتن‌خواب‌ها با ارسال طومار يا توماري به هيات دولت و مجلس از اقدامات قابل توجه اين عزيزان دولتي و مجلسي قدرداني كرده‌اند. درست است؟

«پاپتي» جلو مي‌آيد و بدون اين كه سرش را بالا بياورد، از روي يك روزنامه‌ مي‌خواند: «شمار كارتن‌خواب‌هايي كه در 10 روز اخير در تهران، قرباني سرما، گرسنگي و اعتياد شده‌اند به 15 نفر رسيد.»

«پاپتي» بعد از خواندن اين نوشته همان گونه كه سر به پايين دارد، راهش را مي‌گيرد و مي‌رود و من مي‌مانم و نگاهي كه رفتن «پاپتي» را دنبال مي‌كند. عجب! اين «ماست» چيه كه توي دهان‌ما جمع شده است؟! شايد كارتن‌خواب‌ها خودشان دوست داشتند از سرما و گرسنگي و چند نقطه، بميرند!! و گرنه مسوولان خيلي خدمتگزار و سربلند و سروقامت به وظيفه‌شان مبني بر دادن شعارهاي دلگرم كننده و سير كننده و اشتها كوركننده، عمل كرده‌اند

/ 0 نظر / 2 بازدید