با حضور اهالی ادب و هنر و در تالار آفتاب اهواز ؛

ششمین جشنواره ادبیات داستانی بسیج درخوزستان برگزیدگان خود را شناخت

اهواز- حبیب اله بهرامی: آیین اختتامیه ی ششمین جشنواره ادبیات داستانی بسیج خوزستان- که به همت سازمان بسیج هنرمندان استان برگزار شده بود، با حضور اهالی ادب و هنر در تالار آفتاب اهواز برگزار شد.


در این آیین که جمعی از مسوولان استان حضور داشتند، بهمن ساکی مسوول سازمان بسیج هنرمندان خوزستان در سخنانی ضمن تبریک دهه فجر و تشریح اهداف این جشنواره آثار رسیده را در سه گروه سنی بالای 29 سال تعداد 124 داستان ، گروه سنی جوانان تعداد 65 داستان و در گروه سنی  نوجوانان 12 داستان  ذکر کرد و گفت: این آثار توسط سه داوران خوزستانی مورد ارزیابی و داوری قرار گرفتند.

وی همچنین از برگزاری جشنواره ادبیات داستانی بسیج( بخش کشوری) در 18 اسفند ماه در شهرستان آبادان خبر داد.


در ادامه ی این جشنواره "وحید کیانی" شاعر و مجری توانمند و مسلط جشنواره، "رضا رسولی" نویسنده و عضو هیات مدیره انجمن قلم ایران را به جایگاه فرا خواند.

این مدیر ارتباطات و بین الملل سازمان بسیج هنرمندان و مدیر روابط عمومی و مدیر مسوول سایت سیما فیلم در سخنانی به تشریح این نکته که چرا ما نویسنده ی حرفه ای نمی شویم پرداخت و در مورد ویژگی ها و خصوصیات یک نویسنده ی حرفه ای سخن گفت و از نویسندگان حاضر در جشنواره خواست به امر آموزش توجه ویژه داشته باشند و از افراط در بومی شدن و نیز جشنواره زدگی پرهیز کنند.


وی ارتباط با محافل ادبی و انجمن ها، شرکت در جلسات تخصصی حوزه ی ادبیات، نقد کردن و نقد شنیدن، ارتباط با رسانه ها، معرفی مناسب آثار و فعالیت در فضای مجازی و وبلاگ را برای نویسنده ضروری دانست و خطاب به نویسندگان جوان و تازه کار تصریح کرد: اصرار نداشته باشیم که هر چیزی را که می نویسیم بلافاصله به چاپ برسانیم. باید به موضوعات روز حساس و جریان ساز و تحول آفرین و در نقد آثار توانا باشید و دقیق و عمیق موضوعات را ببینید. بدرخشید و خوب دیده شوید.


در ادامه این جشنواره بیانیه هیات داوران توسط "محمود زهرتی" نویسنده و شاعر معاصر و دبیر ششمین جشنواره ادبیات داستانی بسیج استان قرایت شد و در پایان از سوی برگزار کنندگان جشنواره، برگزیدگان و شایستگان تقدیر در بخش های هویت و ارزش های اسلامی و ایرانی، دفاع مقدس و بخش آزاد به این شرح معرفی شدند.


*گروه سنی نوجوانان: (شایسته تقدیر در بخش هویت و ارزش های اسلامی و ایرانی) ارغوان قاسم نژاد . (شایسته تقدیر در بخش دفاع مقدس) دانیال موحدی و الهه فرجی از آبادان و (شایسته تقدیر در بخش آزاد) محمد نجف وند دریکوندی از اندیمشک.

* گروه سنی جوانان: (برگزیده بخش دفاع مقدس) مصطفی بوعذار از اهواز- (شایسته تقدیر در بخش آزاد) توران زارعی قنواتی از بهبهان- (برگزیدگان بخش آزاد) مانا مداح از آبادان و امینه گلزاده از شوشتر.

* گروه سنی بالای 29 سال: (برگزیدگان در بخش هویت و ارزش های اسلامی و ایرانی- به ترتیب الفبا و بدون اولویت) حبیب اله بهرامی و علیرضا شکرریز از اهواز- حمید حیدری سروشجانی از مسجدسلیمان- غلامرضا شیری از ایذه و بتول مزارعی از هندیجان- (شایسته تقدیر در بخش دفاع مقدس) محمد سعید بچاوی از اهواز- حسن بارونیان از ایذه- فاطمه دریکوندی و داود گودرزی از اهواز.

(برگزیدگان در بخش دفاع مقدس- به ترتیب الفبا و بدون اولویت) حمید رضا اکبری شروه از اهواز- حسین بذرافکن از اندیمشک- مرجان درودی و زینب غلامی از آبادان- (شایسته تقدیر در بخش آزاد) هوشنگ بهداروند از شوشتر- پیمان عوض پور از امیدیه- (برگزیدگان در بخش آزاد به ترتیب الفبا و بدون اولویت) عادل حیاوی از آبادان- بهاره خیرالسادات از بهبهان- محمد رضا داودی از رامهرمز- سعید دریس از بندر امام خمینی (ره) و معصومه صابری از آبادان.

شایان گفتن است: "عبدالصاحب رومزی پور" ، "محمود زهرتی پور" و "فردین کوراوند" داوری آثار این جشنواره را بر عهده داشتند.

/ 1 نظر / 21 بازدید
انجمن ما

داستان نويسي در رامهرمز و چالشهاي عجيب شما را به خواندن اين مطلب دعوت ميكنم با مهر