خواب چند نقطه ای!!

Image hosting by TinyPic خواب چند نقطه اي!! <?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

 

توي همين روزنامه خودمان به تاريخ 10 مهر آمده  است «زورگيران، جوان 20 ساله اي را با شليك گلوله مجروح كردند. اين جوان ساعت 9 شب سوار يك خودروي سفيد رنگ شد تا از چهار راه نادري به سمت گلستان برود. به  همراه اين  جوان 20 ساله جوان ديگري نيز سوار شد. راننده با چشمك   به همدستش در صندلي عقب فهماند كه وقتشه! يعني اينكه ترتيب جيب مسافر را بدهد! در جاده ي ساحلي  جوان 20 ساله تهديد شد و دار و ندارش را تحويل زورگيران داد.اما زورگيران نرسيده به كيوسك نيروي انتظامي با شليك گلوله به پاي جوان، او را از ماشين بيرون انداختند و آن گاه راهشان را گرفتند و رفتند!

( چه راحت! آي عشق! آي عشق! چهره ي زورگيري‌ات پيدا نيست. لطفن اين قدر به من آرامش نده كه خسته شده ام!)

خب، زورگيران رفتند پي كارشان. جوان هم با كمك ماموران انتظامي به بيمارستان گلستان رفت و معالجه شد.

خب، حالا منظور ما از نوشتن اين زورگير نامه چه  بود؟

آهاي B.B.C  اهوازي! بيا ببينم اين چيزها چي هست كه توي روزنامه مي نويسي؟!

B.B.C    مي گويد: ولي قربان! اين خبرها خيلي خواننده دارد! خيلي ها روزنامه را به خاطر   صفحه ي حوادث مي خرند و مي خوانند.

مي گويم: يعني اگر صفحه حوادث نداشته باشيم و يا اصلن حوادثي روي ندهد در اين استان گل و بلبل، ما خوانندگان  خود را از دست مي دهيم!؟ شايد منظورت اين  است كه بعضي از مردم دوست دارند كه حوادثي اتفاق بيفتد و آن گاه آنها اين خبرها را توي جرايد  بخوانند؟ نه؟!

 B.B.C   كه  انگاري گريپاژ كرده و زبانش نيز قفل شده است با زبان الكن مي گويد: قربان!  پس اگر  اخبار حوادث  را چاپ نكنيم چه كنيم؟!

مي گويم: برويد سراغ  عملكرد مسوولان و تا مي توانيد درباره ي فعاليت هاي اين  عزيزان خيلي خدمتگزار گزارش و رپرتاژ و چند نقطه چاپ كنيد!

 B.B.C  كه چشمانش انگاري از حدقه بيرون زده‌ مي گويد: آن وقت كه كسي روزنامه را نمي خواند.

مي گويم: خب نخواند،   نشريه يعني بولتن عملكرد مسوولان! شيرفهم شدي يا نه؟!

B.B.C كه انگاري كله اش دور سرش تاب مي خورد و تاب تاب عباسي  بازي مي كند! مي گويد: پس دفعه ديگه ننويسيم كه فرضن زورگيران با شليك  گلوله، جواني را مجروح كردند؟!

مي گويم: اصلن ننويسيد. برويد بگرديد و از محبت ها و دوستي ها و برادري و برابري ها و عشق ها و اميدها و چند نقطه ها بنويسيد. اين قدر از زورگيري و شليك گلوله و سرقت و غرق شدن و جسد و درگيري و مال مردم خوري و اختلاس و رشوه و ناهنجاري و بزه كاري و قاچاق  و چندنقطه ننويسيد. ناسلامتي استان گل و بلبل كه اين چيزهاي بد بد را برنمي دارد. به نظر شما برمي دارد؟!

B.B.C  گردن اش را كج مي كند و مي گويد: من هم با نظر شما موافقم. اما حالا  بايد چه كنيم؟

مي گويم: ما كه كاري نبايد بكنيم. ديگران كار مي كنند، ما منعكس مي كنيم.

مي گويد: اگر قتل و سرقت  و  خلاف و چند نقطه اي صورت گرفت چه كنيم؟!

 مي گويم: اي بابا! توي كشور گل و بلبل و  استان گل و گلاب و عشق و دوستي و محبت و برادري و برابري كه اتفاقي نمي  افتد. فكر مي كني اتفاق افتاده است. در حقيقت اين اتفاق ها توي خواب و روياهاي ما است!! ما احساس مي‌كنيم كه امنيت نيست!

مي گويم: ها راست گفتي! پس ما حالا خواب هستيم و خودمان نمي دانيم!

مي گويم: پس چي. ما تا حال توي خواب بوديم!

مي گويد: از خواب بيدار شويم يا نه؟

مي گويم: من كه نمي خواهم بيدار شوم. مي خواهم توي حال خود باشم و عشق كنم!!

B.B.C مي گويد: من هم مثل  جناب عالي مي خواهم عشق كنم، اما خوانندگان چه كنند؟

مي گويم: آنها هم بگيرند بخوابند تا خواب هاي  خوب ببينند و عشق كنند!!

 

/ 3 نظر / 3 بازدید
تیام

خب راستش چی بگم نمی دونم خوابش بهتره يا بيداريش .... ولی واقعيات بد رو بايد تا جايی باعث انحراف ..رعب.. و... نشه نشون داد والبته بايد کارشناسانه برخورد کرد و سعی کرد که باعث اشاعه کار های غلط نشد .... ولی زيبا بود ... چه خوابی!!!

فاضلی

سلام . خسته نباشی . مطالب جدیدت رو خوندم جالب بودن . من هم آپ کردم . با یکی دو مطلب تازه که شاید به درد بخوره وقت کردی سری بزن.

انجمن فرهنگي هنري سايه (حسين)

با سلام خدمت دوست و همشهري عزيزم انجمن فرهنگي هنري سايه به مناسبت روز جهاني زن(8مارس) اقدام به برگزاري نمايشگاه كاريكاتور ، خوشنويسي و يك سري نشستهاي تخصصي مرتبط با اين موضوع نموده . در اين راستا از شما دعوت مي كنم در صورت حضور در شهر اهوازما را به حضورتان در اين برنامه مفتخر نمائيد . نمايشگاه كاريكاتور و خوشنويسي از 15 الي 24 اسفند مي باشد و نشست ها نيز از روز 16 الي 19 اسفند مي باشد برنامه ي كامل ارا مي توانيد در وبلاگ انجمن مشاهده كنيد پيشاپيش از توجه شما ممنونم