حبیب‌الله بهرامی - شاعر و روزنامه نگار :

سالم ترین انجمن شعر، انجمن "خروش کارون" است

یک شاعر خاطرنشان کرد: انجمن‌های ادبی در کشور وضعیت مشابهی دارند؛ یا به شعرخوانی و نقد شعر اختصاص دارند یا قصه.

حبیب‌الله بهرامی در گفت و گو با (ایسنا) در خوزستان اظهار کرد: در این انجمن‌ها مسؤول مربوطه جلسه را در دست می‌گیرد و از شاعران می‌خواهد که شعرهایشان را بخوانند آن گاه حاضران به نقد شعر و برخی نیز به نقد شاعر می‌پردازند!

او افزود: آنانی که با شاعری رودربایستی دارند یا چیزی نمی‌گویند یا این که از شعر او تعریف و تمجید می‌کنند و به برخی منتقدان نیز می‌پرند! خلاصه، در این انجمن‌ها رفیق‌بازی و هوای دوست را داشتن حرف اول و آخر را می‌زند و هکذا پریدن به مخالفان و آنانی که اندکی از ما و حامیان‌مان انتقاد کرده‌اند.

این شاعر تاکید کرد: فرقی نمی‌کند که این انجمن‌ها دولتی باشند یا خصوصی اما در انجمن‌های خصوصی، معمولا هوای میزبان را دارند و زیاد به آثار او گیر نمی‌دهند چراکه نمی‌شود نمک خورد و نمکدان شکست. البته در برخی از این انجمن‌ها عده‌ای هم پیدا می‌شوند که برخی از محفوظات خود را به رخ دیگران بکشند و حوصله‌ها را سر ببرند؛ هرچند که حرف‌های‌شان ارتباطی با شعرهای خواند شده و نقد و نقادی نداشته باشد.

بهرامی استقبال از انجمن‌های شعر و قصه را خوب ارزیابی کرد و گفت: از انجمن‌های دولتی استقبال خوبی می‌شود اما در انجمن‌های خصوصی به ویژه جلسه‌هایی که در خانه‌های شاعران برپا می‌شود به علت دعوت نشدن از خواهران استقبال شایان توجهی صورت نمی‌گیرد.

اما یکی از سالم ترین انجمن ها -که شاعران مجرب ، مخلص و با وفایی دارد - انجمن "خروش کارون" است که ماهانه در خانه های شاعران تشکیل می شود . برای دست اندرکاران این انجمن و دیگر انجمن های ادبی آرزوی شادکامی و بهروزی دارم  .

/ 1 نظر / 5 بازدید