در دومین جشنواره شعر دفاع مقدس استان خوزستان صورت گرفت ؛

تجلیل از حبیب اله بهرامی به عنوان شاعر پیشکسوت در شعر دفاع مقدس

 

دومین جشنواره شعر دفاع مقدس استان خوزستان با نام " از حنجره کارون " روز پنجشنبه، هفتم آذر 87، در تالار اجتماعات شورای اسلامی شهر اهواز برگزار شد.

 

در این جشنواره حبیب سعید‌فرد، مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان خوزستان، خاطرنشان کرد: این کنگره‌ها در استان‌ها به این شکل تشکیل نمی‌شد و شعرا محفلی نداشتند تا اشعارشان را بخوانند. خوشبختانه به یمن تلاش‌های بنیاد مرکز حفظ آثار این فرصت در استان‌ها به وجود آمده و ما امروز دومین جشنواره شعر دفاع مقدس را برگزار می‌کنیم و امیدواریم این جشنواره‌ها بیش از پیش باعث معنا بخشیدن به اشعار شود.

 

او افزود:انتظار است که ما در استان‌ها بیش از پیش بتوانیم کارگاه‌های آموزشی را به منظور تعمیق اشعار جوانان اجرایی کنیم و در این جشنواره‌ها نتیجه این کارگاه‌ها را ببینیم.

 

همچنین سید ضیاءالدین شفیعی، دبیر علمی کنگره شعر دفاع مقدس، عنوان کرد:« خوش‌حالم از این که کنگره شعر دفاع مقدس بیرق برافراشته است. تا به امسال کنگره شعر دفاع مقدس 16 خانه را پشت سر گذاشته است. کنگره‌های استانی شعر دفاع مقدس از سال پیش شروع به کار کرده و شاعران بضاعت خود را به میدان‌گاه شعر دفاع مقدس می‌آورند. جدی‌ترین بهانه من برای حضور در کنگره 17 وظیفه‌ای دیر و دور است که به دو دهه پیش برمی‌گردد. من در کنگره شعر دفاع مقدس به شدت پیگیر شنیدن صد ای برادران جوان‌تر و کسانی هستم که امکان شنیدن صدای آنها در همهمه‌ سال‌های گذشته نبود. »

 

وی ادامه داد: ما در کنگره 17 مشتاق شنیدن صداهایی هستیم که بی‌تردید بیش از هر چیز برادری‌شان را با شعر دفاع مقدس ثابت کرده‌اند و ما به آنان فرصت بازتاب می‌دهیم. من این یا علی دست جمعی را که از نسل پیشین و حاضر در کنگره 17 اتفاق افتاده را به فال نیک می‌گیرم تا با شایستگی چیزی برای نسل‌های آینده باقی بگذاریم.

 

حبیب پیام نیز به عنوان یکی از داوران این جشنواره گفت: شعر دفاع مقدس اورادی مومنانه و شریک غم و شادی رزمندگان اسلام است. اگر قرار است این نوع شعر به عنوان بخشی از اشعار انسانی ثبت و ضبط شود باید از افرادی که اولین گام‌ها را برداشته‌اند تجلیل و قدردانی شود.

 

به گزارش خبرنگار ایسنا، در بخش دفاع مقدس این جشنواره محدثه الماسی و مرتضی پارسا به عنوان نفرات برتر و سیده‌ سادات سلیمه موسوی، کیانی و حمیدرضا اکبری شناخته شدند.

 

عباس آتشی، افرا عسکریان و مرتضی حیدری آل‌کثیر در بخش فلسطین برگزیده شدند.

 

در بخش عاشورایی نیز علی مرادی، علیرضا زارعی رضایی، محمود صفارزاده، شهرام فروغی‌مهر، علی‌اکبر لطفی و سیده صدیقه هاشمیان به عنوان شاعران برتر معرفی شدند.

 

همچنین از حبیب اله معلمی، محمد شیدای دزفولی، محمد بقالان و حبیب‌اله بهرامی به عنوان شاعران پیشکسوت دفاع مقدس خوزستان با حضور علی‌اصغر وحیدی، معاون سیاسی ـ اجتماعی استانداری خوزستان، قدردانی شد.

 

گفتنی است دومین جشنواره شعر دفاع مقدس استان خوزستان در موضوعات دفاع مقدس، شعر عاشورایی و مقاومت فلسطین و لبنان با همکاری گروهی اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خوزستان، سپاه حضرت ولی‌عصر(عج) خوزستان، مرکز بسیج هنرمندان خوزستان و شهرداری اهواز برگزار شد.

/ 1 نظر / 7 بازدید
مینو

فراخوان مسابقه وبلاگ نویسی نشریۀ مینو نشریۀ مینو در نظر دارد برای ارتباط و تعامل بیشتر با جامعۀ وبلاگ نویسی، مسابقۀ انتخاب برترین وبلاگ نویسان را برگزار کند. در این رقابت به وبلاگ نویسان در رشته های مختلف وبلاگ نویسی جوایز ارزنده ای اهدا خواهد شد.