درگذشت شاعر موج ناب ؛

سیروس رادمنش  پرکشید

سیروس رادمنش - شاعر - روز گذشته (یکشنبه، 17 شهریور) بر اثر ایست قلبی درگذشت.

مراسم تشییع پیکر این شاعر 53ساله، عصر فردا (سه‌شنبه، 19 شهریور) در شهرستان هفتکل برگزار خواهد شد.

ستاد بزرگداشتی برای رادمنش به سرپرستی منصور محرابی ‌فرد تشکیل و وبلاگی نیز با آدرس: siroosradmanesh.blogfa.com برای نشر اخبار و آثار این شاعر راه‌اندازی شده است.

محرابی فرد - شاعر و منتقد ادبی - با اعلام این خبراظهار کرد: سیروس رادمنش، شاعر پرآوازه‌ی شعر ناب، عاقبت با دغدغه‌های شاعری در گوشه‌ی عزلت خانه‌ی پدری‌اش با زمین خاکی وداع کرد.

او خاطرنشان کرد: سیروس رادمنش سال 1334 در روستای بن آسیاب به دنیا آمد و در شهرستان مسجدسلیمان بالید. گوش او پر بود از خاطره‌ها و نغمه‌های کودکی‌اش در روستای بن آسیاب، در کنار گوراب‌ها و نیزارها، در کمرکش کوه‌ها به دنبال گوزنان و نوشیدن از چشمه‌ها و تلخاب‌ها.

به گفته‌ی محرابی‌ فرد، خانواده‌ی رادمنش همه از تحصیل‌کردگان زمان خود بودند که عاقبت این فرزندان‌شان عاشقی پیشه کرد و به شاعری پیوست. او در سال‌ 55، با گروهی از شاعران جوان به شعری روی آوردند که بعدها موسوم به شعر ناب شد و جایگاه ویژه‌ای در شعر معاصر ایران را به خود اختصاص داد.

وی با بیان این‌که رادمنش در سلوک شعری خود، عرفان و عشق را با زبانی معاصر و با تکیه به رشته‌ای ناگسستنی به ادبیات غنی گذشته و نیز ادبیات مدرن اروپا پیوند داد، عنوان کرد: موسیقی در شعر رادمنش جایگاهی خاص داشت، تا آن‌جا که بسیاری از اشعارش با نام‌هایی از ترانه‌ها و سمفونی‌های بزرگ گره خورده است.

به باور این منتقد ادبی، مرگ رادمنش بی‌شک فاجعه‌ای است باورنکردنی که اندوهی جان‌گداز را برای دوستان شاعرش به جای گذاشته است.

محرابی فرد افزود: رادمنش هرگز به چاپ اشعارش تن نداد و همیشه می‌گفت، می‌خواهم پس از مرگم، شعرهایم چاپ شود.

درگذشت سیروس رادمنش ، شاعر موج ناب و منتقد ادبی کشورمان را به خانواده ی آن مرحوم و جامعه ی ادبی استان و کشور تسلیت می گویم .

/ 1 نظر / 5 بازدید
صارمی

درود حبیب عزیز از دست دادن این شاعر هم خطه ای تان را به شما و همه ی اهالی قلم غم مباد می گویم و شکیبایی یرای ماندگانش آرزو می کنم.کاش از سروده هایش چیزی می نوشتید. ارادتمند