مسوول نوازی!!

 

تغيير چهره!!

<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

 

چند وقت پيش در مورد كلمه يا واژه‌ي «بايد» مطالبي را عرض كرديم و گفتيم كه بايد، به اين واژه‌ي بايد به شكل اساسي و اصولي نگاه كنيم و نبايد هر وقت كه دلمان خواست از بايد استفاده كنيم كه اين بايد، بايد خيلي درست به كار برده شود! اي بابا! گفتيم درباره‌ي بايد، بايد تاكيد كنيم اما قرار نشد كه از بايد، نهايت بايد را استفاده كرد! بالاخره بايد از اين بايد، به گونه‌اي بهره‌برداري كرد كه در شأن او يا آن يا اصلن خود بايد باشد.

باور بفرماييد صحبت‌هاي ما را كسي جدي نگرفت تا اينكه يك انسان محترمي و يك تلاشگر مديري براي حرف‌هاي ما اهميت قايل شد و اعلام كرد: «اهواز بايد تغيير چهره بدهد»

اين انسان محترم كسي نيست به جز شهردار شهرمان كه « از شهرداران مناطق خواست تا پاكسازي خيابان‌ها و جمع‌آوري زباله‌ها به شكل جدي و اساسي مورد توجه قرار گيرد.»

البته در اين يك مورد بنده موافق نظر جناب شهردار نيستم! چرا كه انتظار نداشتم ايشان در مورد پاكسازي خيابان‌ها و جمع‌آوري زباله‌ به شكل جدي و اساسي سخن بگويد! چرا كه مرتب و هميشه خيابان‌ها نه تنها به شكل جدي و اساسي و اصولي و زيبا و قشنگ و خوشگل، زياد پيدا مي‌شه تو دنيا، ببخشيد، و ماماني پاكسازي مي‌شوند كه جمع‌آوري زباله‌ها در اينجا بسيار حساب شده و «دابل» اساسي و جدي صورت مي‌گيرد!!

يعني مي شود پاكسازي خيابان‌ها و جمع‌آوري زباله‌ها به شكل شوخي و غير اساسي صورت گيرد!؟

اصلن و ابدن! حتي به مخيله‌مان هم نمي‌رسد كه عده‌اي بخواهند خيابان‌ها را درست و حسابي و توپ پاك نكنند! شما اگر توي خيابان احيانن آشغال ماشغال و چند نقطه‌هايي مي‌بينيد، حتمن، خوب دقت نكرده‌ايد و يا اينكه داريد خواب مي‌بينيد كه آشغال توي خيابان‌ها است!! برويد چشم‌هايتان را بشوييد و دوباره بياييد و نگاه كنيد!

اگر باز هم آشغال ماشغالي ديديد، حتمن پيش چشم پزشك برويد! شايد اين‌ها تاثير نور مستقيم آفتاب است كه بر زمين كه مي‌تابد به آشغال تبديل مي‌شود! در هر صورت مطمئن هستم كه اگر بخواهيد به اين آشغال‌ها دست بزنيد غيب مي‌شوند! چرا كه اين‌ها آشغال نيستند بلكه ذرات معلق در هوا هستند كه بر زمين نشسته يا افتاده‌اند!!

آخر وقتي كه جناب شهردار مي‌گويد جمع‌آوري زباله‌ها و پاكسازي خيابان‌ها بايد به شكل جدي و اساسي مورد توجه قرار گيرد، مگر مي‌شود به شكل شوخي به آن نگريست؟!

تازه اين جناب شهردار با اشاره به تاكيد شهردار خوزستان به پاكيزگي و نظافت شهر و ايجاد تغيير و تحول اساسي در چهره شهر، خواستار تشكيل كميته‌ هايي متشكل از معاونان خدمات شهري مناطق جهت بررسي و نظارت بر انجام امور شده است!

هرچند كه اگر استاندار نيز تاكيد نمي‌كرد، باز جناب شهردار تغيير چهره اهواز را خواستار مي‌شد!

البته براي زيباسازي چهره شهر تاكيد شده: «از شيوه‌هاي جديد استفاده تا طراحي شهري دگرگون شود.»

كه در اين مورد مي‌توان به آلاچيق هايي كه با استفاده از فرهنگ چيني‌ها و ژاپني‌ها در بلوارها و پارك‌ها و چند نقطه‌هاي شهر ساخته شده اشاره كرد كه چقدر چهره‌ شهر را دگرگون كرده است!! خارجي‌ها دق مرگ مي‌شوند از اين همه ابتكار!! در اين مورد يك دفعه بچه نفتون و يا كاكانبو نگويند كه مگر خودمان فرهنگ ايراني و اسلامي نداريم كه رفته‌ايم از فرهنگ چيني‌ها و ژاپني‌ها وام گرفته‌ايم و آلاچيق مالاچيق ساخته‌ايم!

كه كسي در اين مورد برايتان و براي حرف‌هايتان تره مره‌اي خرد نمي‌كند!

خب، انگاري بيش از كوپنمان در مورد چهره‌ي شهر حرف زديم. برويم به جاي حرف كمي هم عمل كنيم!

 

 

/ 0 نظر / 2 بازدید